טופס יצירת קשר

יצירת קשר איור

שאלות נפוצות בנושא טיפול פסיכולוגי

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי הוא טיפול אפקטיבי וממוקד המיועד לפתרון בעיות המתרחשות בהווה, כמו חרדה, הפרעות אכילה ודיכאון. באמצעות שיתוף פעולה מלא בין הפסיכולוג למטופל, יכול האחרון לשפר במידה רבה את איכות חייו ולהחליף דפוסים שליליים בחיוביים.

בעבר זאת לא הייתה אופציה, אך היום בהחלט ניתן לערוך טיפול פסיכולוגי אונליין. נפלאות הטכנולוגיה והאינטרנט העניקו לנו את האפשרות לעשות זאת, ולהצליח לתקשר גם ממרחק. לטיפול בשיטה זו אמנם יש יתרונות אך יש גם חסרונות שחשוב לשקול.

טיפול פסיכולוגי דינמי הוא הגרסה העדכנית של הטיפול הפסיכולוגי מימי פרויד, הפועל לשנות דפוסים שהתקבעו בנפש האדם בעבר, ולהביא אותם למודעות יחד עם ההבנה של השפעתם בהווה, ועל ידי כך להבין את דרך ההתנהגות ולנטרל השפעה שלילית.

כמו לכל שירות פסיכולוגי גם לטיפול פסיכולוגי יש עלות. היא איננה נמוכה, אך כשהטיפול מוצלח – הוא בהחלט שווה את המחיר. בכל מקרה אין עלות אחת, והיא משתנה בהתאם למספר פרמטרים, כמו ניסיון הפסיכולוג, סוג הטיפול, שיטת הטיפול ומשך הטיפול.

שאלת המחיר של טיפולים פסיכולוגיים, במגזר הציבורי כמו גם במגזר הפרטי, היא שאלה מורכבת וקיימים קריטריונים רבים המרכיבים את המחיר של טיפול פסיכולוגי, ביניהם סוג המטפל, אופי המטופל וכן דרך צריכת השירות.